POZRI – TRÉNUJ – VYHRÁVAJ

POZRI – TRÉNUJ – VYHRÁVAJ

Nebyť nikdy poslední. To je azda heslo, ktoré nás sprevádza na každej súťaži. Avšak počas posledných dvoch rokov sa zvuky súťažných mašín utíchli, navôkol nebolo počuť detské povzbudzovanie k lepšiemu výkonu ani nič, čo by nám ako tak pripomínalo roky, kedy sme letné týždne prežívali prípravami na súťaže. Keďže porovnávať s konkurentmi tvárou tvár nebolo skoro možné a my v organizácii sme nechceli v ničom zaostávať, museli sme siahnuť po novom digitálnom riešení. Dnešný online priestor je plný nahrávok z pretekov iných zborov, ich techniky súperenia a teamového nasadenia. Aby sme ale takéto niečo mohli preniesť do našej „hasičskej obývačky“, potrebovali sme k tomu zakúpiť potrebné zariadenie.

Vďaka dotácii od Trenčianskeho samosprávneho kraja vo výške 700 na projekt POZRI – TRÉNUJ – VYHRÁVAJ  sa nám podarilo naše celkové náklady 1 516,49 € pokryť v dostatočnej miere. Tieto náklady zahŕňali nákup Televízie Samsung 75‘‘, MiniPC HP a samozrejme príslušenstva k TV a PC. Projekt bol realizovaný v období júl až august 2021.

    O tento, ale i predošlé projekty sme sa vždy snažili uchádzať s cieľom pomôcť nielen organizácii samotnej, ale i každému jej členovi. Preto po osadení príslušenstva môže naša mládež, ale i starší členovia čerpať skúsenosti z miliónov hodín videí pridaných na internet. Môžu prehliadať stovky hasičských stránok a zaujímať sa tak aj o život mimo našej organizácie. Nemenej prínosným krokom je aj ekologické využitie techniky. V našej organizácii trváme na pravidelných poradách nášho výboru. Na takéto výbory je občas potrebné zaobstarať tlačené materiály pre každého člena. Pristúpením k digitalizácii chceme zbytočnú duplicitnú tlač eliminovať, keďže každú prezentáciu či dokument je možné zobraziť priamo cez PC na TV. V našej organizácii sme optimisticky naladení. Preto veríme, že i keď nám obdobie na súťaže moc nepraje, všetko pominie a budeme môcť analyzovať okrem výkonov súperov aj tie naše.

Umiestnenie nášho TV s PC v zbrojnici
Príprava na súťaž
MiniPC + klávesnica s myšou

Partner projektu :

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *