Hasiči na víťaznej vlne

Hasiči na víťaznej vlne

Darilo sa. Táto veta vystihuje azda všetky naše pocity ktoré sme zažívali počas súťažných víkendov naprieč celým vekovým spektrom nášho zboru. Na druhú stranu ale treba dodať, že to nebolo ľahké a ako každý dobrý výsledok vyžaduje tréning, tak i my sme príprave obetovali kopec svojho času. Vďaka trénerom Viliamovi Kubaščíkovi, Jozefovi Lehockému, Ľubovi Marekovi a Nikole Kubaščíkovej ste mohli počuť zvuk našej mašiny azda každý druhý deň. A keď mašina musela vychladnúť, behali sme šprinty na štafetový beh a učili sa hasičským zručnostiam pre disciplínu CTIF. Chceli sme dať do našej snahy jednoducho všetko, čo sa nám aj vyplatilo.

               Pred samotnými „ostrými“ okresnými súťažami sme si vyskúšali synchronizáciu našich detských družstiev chlapcov a družstva dievčat na 0. ročníku pohárovej súťaže v Bolešove. Z tejto súťaže sme si namiesto medailí doniesli húževnatosť, vytrvalosť v preteku a skúsenosť, že i keď veci nezaklapnú v žiadanom čase, požiarny útok sa musí dokončiť. Predsa len, čas je dôležitý, ale požiar sa musí vždy uhasiť. Deti dali do útoku všetko a dokonca aj strojníčka, ktorá po nešťastnom šmyku obsluhovala mašinu „naslepo“ a len na základe intuície. Tento prístup ukázal všetkým divákom, prečo je aj pomerne rutinný výkon potrebné donekonečna trénovať.

               Prvé úspechy sa začali dostavovať na okresnej súťaži detí Plameň, ktorá sa tento rok konala 3. júna v Mikušovciach. Pripravenosť sme demonštrovali priam ukážkovo. Družstvo dievčat si vo svojej kategórií vysúťažilo 1. miesto v hlavných disciplínach (štafeta, CTIF) a 2. miesto v útoku s vodou. Chlapci chceli ešte meno nášho DHZ pozdvihnúť, preto sa stali víťazmi v oboch disciplínach a teda obsadili 1. miesto v hlavnej disciplíne a 1. miesto v útoku s vodou. Novinkou v tomto roku bola kategória prípravka, ktorá má priviesť k športu najmenšie ročníky (do 8 rokov). Ani v tomto prípade sme sa nenechali zahanbiť a v kategórii dievčatá sme obsadili 1. a 3. miesto. V kategórií chlapcov sme obsadili 3. a 5. miesto. Vyzdvihnúc fakt, že išlo o premiéru tejto kategórie, každú medailu si vážime zlatom.

               Svoje skúsenosti nechceli nechať bez povšimnutia ani staršie ročníky. 10. júna sme sa na okresnom kole dospelých a dorastu v Košeckom Podhradí odprezentovali so 4 družstvami. Nakoľko išlo o postupový ročník, na úspechu nám naozaj záležalo. Najúspešnejšie sa odprezentovalo družstvo dorasteniek, ktoré sa umiestnili na 1. mieste, čím si získali miestenku na krajské kolo. V kategórií žien sa nám podarilo postaviť 2 družstvá – Ženy „A“, Ženy „B“ – s prívlastkom družstvo mamičiek. Ženy „A“ sa umiestnili na úžasnom 2. mieste. Ženy „B“ ukázali, že sú nielen skvelými matkami, ale i skvelými bojovníčkami a uchmatli si 5. priečku, čo je pri konkurencií ktorej čelili skvelé umiestnenie. Kategória mužov bola tou najviac zastúpenou kategóriou, ale i napriek tomu sme obsadili 11. miesto.

               Vzhľadom na úspech dorasteniek sme nestihli hadice ani poriadne presušiť a už sme konkurovali najlepším družstvám v trenčianskom kraji, na krajskej súťaži v Bošanoch. Dátum konania súťaže 17.6. 2023 sa nášmu zboru určite vryje do pamäte. Hlavne preto, že družstvo dorasteniek nás prvý krát v histórií zboru reprezentovalo na krajskej súťaži. Náš kraj považujeme dlhodobo za silno kompetitívny. Účasť na tejto súťaži sme brali ako ukážku toho, akí dobrí a hlavne, aké dobré sú naše dorastenky. Vďaka rýchlej štafete a napriek nepodarenému útoku sme dosiahli 3. miesto. Možno sme neukázali úplne náš potenciál, ale v kraji opäť znel názov DHZ Nová Dubnica – Kolačín ako súper, ktorého netreba nikdy podceňovať.

               Toto leto ešte len začína a začína sa aj plne obdobie pohárových súťaži. Zúčastňovať sa plánujeme viacerých. Za tento rok sme si okrem Bolešova, „odfajkli“ účasť aj na pohárovej súťaži v Pruskom. Naším cieľom zostáva neustále sa zlepšovať a našu vášeň priniesť aj pre vás, našich podporovateľov. Držať sa víťazstiev nie je vždy ľahké, chce to veľa úsilia, času, námahy, niekedy sĺz. Avšak výsledok býva o to sladší. Z postu predsedu DHZ Nová Dubnica – Kolačín by som sa chcel poďakovať trénerom a ľuďom spolupodieľajúcim sa na príprave tréningov. Sú to tí,  ktorí sa snažia vytvárať dynamiku v družstvách, hľadať detaily a zlepšovať ich. Chcel by som sa poďakovať družstvám, ktoré nás reprezentovali. Celkovo ich je 10 a každé má svoj jedinečný príbeh. V každom je cítiť bojovnosť ale i priateľskosť. Verím, že i keby skončíme na každej súťaži poslední, naše družstvá sa budú i tak radovať, že vyhrali to najcennejšie – trvácne priateľstvo a komunitu ľudí, ktorí žijú jeden pre druhého. V neposlednom rade sa chcem tradične poďakovať rodičom, sponzorom a podporovateľom nášho zboru. Ste tí, ktorí nás chodíte podporovať na súťaže, tréningy a spolupodieľate sa na našom úspechu. Niet lepšieho pocitu, ako mať sa s kým radovať z výhry. A táto naša víťazná vlna nám chutila o to viac, že sme ju mohli zdieľať s vami. Verím, že nás krásne okamihy budú sprevádzať toto leto a opäť budúci rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *